Jaselka2015

Dnia 19 grudnia 2018r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zielonej odbyło się Misterium Bożonarodzeniowe pt. ,, A światło w ciemności świeci’’.

Akademię przygotowali uczniowie z klas: I TE, I TL, I TW pod przewodnictwem ks. Pawła Kowalskiego i pani Teresy Piotrowicz. Oprawa muzyczna: Agnieszka Pilarska z kl. III Te, Wojtek Dobies kl. IV TR, Kinga Lech kl. I TW.

Uroczystość rozpoczął ks. Paweł, który przedstawił cel tego spotkania a kolęda w wykonaniu ucznia ,, Jest taki dzień’’ wprowadziła wyjątkową atmosferę. Scenariusz obejmował zagadnienia od Adama i Ewy w raju poprzez wydarzenia w Nazarecie, Maryję i Józefa w drodze do Betlejem, pasterzy pilnujących stado owiec. Na dworze królewskim, w Betlejem królowie składają dary.

Dodatkowo przygotowana była prezentacja multimedialna, która bardo przybliżyła atmosferę ziemi świętej, obrazy z historii Bożego Narodzenia.

Po wystąpieniu młodzieży głos zabrał ks. Andrzej Rosiak, proboszcz parafii Zielona, który podziękował za przygotowanie pięknej uroczystości oraz złożył wszystkim życzenia właściwego przeżycia świąt Bożego Narodzenia.

Na zakończenie pan dyrektor Czarek Ossowski podziękował za przygotowanie akademii , złożył wszystkim obecnym życzenia świąteczne. Wręczył dyplomy i medale uczniom za udział w mikołajkowym turnieju piłki siatkowej, który odbył się 6 grudnia 2018r.

Tego dnia również odbyły się wigilie klasowe z wychowawcami oraz spotkanie wigilijne nauczycieli i pracowników szkoły z dyrektorem w atmosferze świątecznej.

DSC 1016  DSC 1024
 DSC 1037  DSC 1044