Festiwal2018

3 stycznia 2019r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zielonej odbył się II Festiwal kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych. Inicjatorem uroczystości był oczywiście dyrektor szkoły Czarek Ossowski.

W festiwalu kolęd wzięło udział 8 szkół: Szkoła Podstawowa z Sarnowa, Szkoła Podstawowa z Chojnowa, Zespół Placówek Oświatowych z Zielonej, Zespół Placówek Oświatowych z Kuczborka, Szkoła Podstawowa z Syberii, Szkoła Podstawowa z Lipowca Kościelnego, Zespół Placówek Oświatowych z Szreńska oraz zespół Zielenianki z domu kultury z Zielonej.

Uczniowie poszczególnych szkół zaprezentowali po 3 świąteczne utwory. Tradycyjnie również wystąpił Chór Nauczycieli ZSP w Zielonej. Dyrektorzy szkół otrzymali pamiątkowe dyplomy. Na zakończenie wszyscy uczestnicy zaśpiewali wspólnie ,,Znak pokoju’’.

Na II Festiwal przybyli Starosta Żuromiński pan Jerzy Rzymowski, Przewodniczący Rady Gminy Kuczbork-Osada pan Waldemar Skuza, Prezes Banku Spółdzielczego w Żurominie pan Kazimierz Bulkowski, Kierownik Powiatowego Oddziału Doradztwa Rolniczego pan Adam Witkowski, Rada Rodziców ZSP: pani Małgorzata Świtajska, pani Katarzyna Bartkiewicz, pan Tomasz Wiloch oraz liczna grupa mieszkańców Zielonej i okolicznych wsi i miast.

DSC 1087  DSC 1096
DSC 1100 DSC 1101